Technologia budowy domu z pustaka ceramicznego

Dom z pustaka ceramicznego

Bloki ceramiczne to nowoczesny, ekologiczny i energooszczędny materiał high-tech.
Nasze usługi budowy z pustaka ceramicznego cieszą się popularnością i dobrymi opiniami.

Dom z cegły ceramicznej – popularne i szybkie rozwiązanie

Nasza firma budowlana wykonuje prace o dowolnej skali ciężkości. Zwykle z pustaka ceramicznego budujemy domy energooszczędne o powierzchni do 100 m². Budowa takiego budynku odbywa się w stosunkowo krótkim czasie. Jednocześnie używamy wyłącznie certyfikowanych i wysokiej jakości materiałów, które zapewniają budynkowi niezawodność, trwałość oraz dobry wygląd.

Budowa domu z pustaka ceramicznego – cechy materiału

Pustak ceramiczny to ekologiczny materiał budowlany, wykonany z wysokiej jakości gliny poddanej procesowi wypalania. Bloczki ceramiczne (38 cm) są większe od cegieł i mają wyższy współczynnik pustki. Ceramiczne pustaki to doskonały materiał, by szybko zbudować energooszczędny dom do 100 m2.

Planując budowę domu, warto wziąć pod uwagę wszystkie zalety oraz wady poszczególnych materiałów budowlanych. Na rynku pojawiły się ostatnio bloczki ceramiczne, a dyskusje na temat zalet i wad tego materiału są aktywnie prowadzone zarówno wśród profesjonalistów, jak i konsumentów.

Zalety budowania domu z pustaka ceramicznego

  •  Ponieważ wielkość bloków jest kilkukrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, budowa z pustaka ceramicznego przebiega znacznie szybciej. Jeśli potrzebują Państwo niewielki dom do 100 m², to decydując się na dom murowany z pustaka ceramicznego, możecie oszczędzić sporo pieniędzy.
  • Zwiększona pustka bloków ceramicznych wpływa na średnią gęstość cegieł. Budowanie z pustaka ceramicznego znacznie zmniejsza wagę konstrukcji, a tym samym zmniejsza koszty wznoszenia mocniejszego, a więc droższego fundamentu.
  • Technologia budowy domu z pustaka ceramicznego powoduje, że taki dom jest również energooszczędny. Ściślejsze dopasowanie, które zapewnia system kalenicowy, znacznie zmniejsza występowanie szczelin pomiędzy blokami.

Ile kosztuje budowa domu z pustaka ceramicznego?

Jeśli zastanawiają się Państwo, ile kosztuje dom z pustaka ceramicznego, to warto wiedzieć, że pustak ceramiczny jest sam w sobie stosunkowo drogim materiałem budowlanym. Mimo wszystko budowa murów z pustaka ceramicznego ma wiele zalet i może być także źródłem oszczędności. Rozwiązanie to ma dobre opinie i cieszy się dużą popularnością na rynku nieruchomości. W każdej chwili mogą Państwo skontaktować się ze specjalistami Gregory House i uzyskać informację, ile kosztuje budowa energooszczędnego domu z pustaka ceramicznego.

Budowanie z pustaka ceramicznego – opinie fachowców

  • Trzeba pamiętać, że niedopuszczalne jest stosowanie zwykłej podsypki cementowo-piaskowej, ponieważ ma ona inne właściwości cieplne z bloczkami ceramicznymi, co w końcu nieuchronnie wpłynie na obniżenie efektywności energetycznej domu.
  • Zaprawa nie powinna spływać do komórek pustaków ceramicznych i zapychać ich, ponieważ dom murowany z pustaka ceramicznego będzie miał wówczas niskie właściwości termoizolacyjne. Aby temu zapobiec, roztwór powinien być gęsty, a między cegłami wskazane jest ułożenie siatki.
  • Budując dom do 100 m² z pustaka ceramicznego, można układać pustaki ceramiczne na dwa sposoby – bez wypełniania szwów pionowych, łącząc je tylko za pomocą systemu rowków kalenicowych, oraz z wypełnieniem bocznych szwów cienką warstwą roztworu.

Technologia budowy domu z pustaka ceramicznego

Układanie bloczków ceramicznych ma wiele subtelności, które należy wziąć pod uwagę podczas budowy. Niewłaściwie ułożone bloki znacząco wpływają na wytrzymałość przyszłego domu. Dlatego technologia budowy domu z pustaka ceramicznego realizowana jest przez naszych specjalistów tak dokładnie i profesjonalnie, jak to tylko możliwe.
Należy pamiętać, że budowa murów z pustaka ceramicznego może odbywać się bezpośrednio na placu budowy lub w hali produkcyjnej z późniejszym transportem gotowej ściany na plac budowy. Ta technologia „gotowych ścian” ma szereg zalet – skraca czas budowy domu, zmniejsza koszty, ponadto zaprawa murarska jest wyrabiana i nakładana automatycznie, więc ma jednakową grubość, taką samą dla wszystkich murów.
Wyjątkowe doświadczenie

Liczby, z których jesteśmy dumni:

opracowanych projektów

zbudowanych domów

lat doświadczenia

Kontakt

GDZIE NAS ZNALEŹĆ?
Główne biuro:
62-070 Dąbrówka k/Poznania
ul. Widok 11
+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
info@gregoryhouse.pl
Zamów wycenę przyszłego domu.Doradzimy również w wyborze technologii.

Nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji.

    Kontakt
    Natalia
    +48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
    info@gregoryhouse.pl