Technologie

Budowa domu z gazobetonu

Gazobeton to jeden z rodzajów komórkowego betonu. Dzięki swojej strukturze ma on najlepsze wyniki izolacji akustycznej oraz cieplnej.

Koszt budowy domu z gazobetonu

 

Jeżeli zdecydowaliście na budowę z gazobetonu, aby koszt budowy nie przekroczył posiadanego budżetu ważne jest zwrócić się tylko i wyłącznie do profesjonalistów którzy mają doświadczenie w danej dziedzinie. W Gregory House indywidualne projektujemy każdy budynek i robimy rozliczenia jego efektywności energetycznej. Nasza firma Gregory House jest wiarygodnym deweloperem który posiada wieloletnie doswiadczenie w realizacji różnorakich projektów.
Jak Państwo przyjdą do Nas i wybiorą ofertę „pod klucz” to budynki z gazobetonu będą zbudowane według zasad i norm, co oznacza że klient nie będzie musiał się martwić o bezpieczeństwo domu.

Budowa domu z gazobetonu: jego cechy

Nowoczesne technologie budowlane przewidują wykorzystanie nowych materiałów budowlanych które przez zestaw właściwości wyprzedza tradycyjne kamień i cegłę. Jednym z najbardziej popularnych stał się gazobeton. Popatrzymy na główne cechy tego materiału i przyczyny jego powszechnego użytku. Gazobeton to nowoczesny materiał budowlany. Należy on do kategorii betonu porowatego, przeznaczony dla budownictwa prywatnego i wielopiętrowego. Ze względu na obecność porowatości, które są uzupełnione powietrzem lub innym gazem, ten produkt ma niewielką wagę, lekko przetwarza się i dobrze chroni ciepło. Wszystkie te cechy uczyniły gazobeton popularnym w progresywnym budownictwie.

Dzięki łatwemu procesowi produkcji i tanim komponentom jest on stosunkowo tani. Optymalne proporcje ceny i jakości spowodowało, że gazobeton stał się popularnym materiałem w budownictwie.

Plusy budowy z gazobetonu:

  • Oszczędność ciepła. Budynki z gazobetonu doskonale zachowują ciepło, więc będziecie czuć się komfortowo o każdej porze roku.
  • Wytrzymałość. Przy przestrzeganiu planu i technologii budowy dom będzie stać dziesięciolecia bez pojawienia się na nim pęknięć oraz innych wad.
  • Odporność na wpływy atmosferyczne. Domy z gazobetonu mają dużą wytrzymałość na negatywny wpływ wilgoci i niskich temperatur co oznacza że jest to najlepszy wybór dla polskiego klimatu.

Czas trwania budowy domu z gazobetonu

Nie mniej ważnym pytaniem które martwi klienta jest czas realizacji budowy.
Podczas budowy domy ramy czasowe zależą od niektórych komponentów które są bezpośrednio związane z procesem realizacji projektu.

Budowa fundamentu trwa kilka tygodni, około miesiąca. Murowanie ścian zajmuje od 2 do 5 tygodni. Tyle samo zajmuje wykonanie prac dekarskich, które składają się z montowania więźby dachowej oraz układania materiałów kryjących.

Formowanie ciepłego konturu budynku pod klucz z gazobetonu ( montaż drzwi i okien, ocieplanie i układanie podłogi) zajmuje 1-1,5 miesiąca. Jeżeli będzie konieczność przeprowadzania zewnętrznych prac dekoracyjnych w takim przypadku trzeba będzie czekać jeszcze 3-6 tygodni.

Każdy obiekt jest inny więc czas realizacji może się różnić, wszystkich szczegółów dowiesz się od naszych pracownikó, którzy będą tworzyć plan realizacji projektu.

Technologia budowy z gazobloku

Blok gazowy ma szerokie zastosowanie w mieszkalnym i komercyjnym budownictwie, wykorzystują go w budowie nowych bloków. Ogólnie wykorzystują dla murowania ścian z gazobetonu i ścianek działowych.

Blok gazowy często jest wykorzystywany w ponownym planowaniu robiąc z niego nowe przegródki. Taka opcja jest szybka i tania. Podstawowym parametrem podczas wyboru gazobetonu dla różnych zadań jest jego marka. Im bardziej wyższa ona jest (D1000; D1100; D1200), tym bardziej mocny jest materiał, z kolei im niższa (D500; D400; D300) to tym lepiej jest jakość izolacji cieplnej.

Dlatego żeby w całości wykorzystać właściwości izolacji cieplnej gazobetonu, tworząc przy tym długotrwałą budowę trzeba dotrzymywać się rekomendacji z technologii budowy.

Wymiana ciepła w gazobetonie o wiele większą niż u zwykłego betonu lub roztworu cementu. Dlatego duże szwy ze zwykłego roztworu zmniejszają zdolność ścian z bloków gazowych zachowywać ciepło. Żeby je nie tworzyć instrukcja poleca wykorzystywać dla układania specjalne profesjonalne mieszanki klejące. One gwarantują najlepsze czepianie bloków jeden do drugiego z grubością szwa tylko 1-3 mm.

Dlacze właśnie u Nas trzeba zamówić budowę i projekt z gazobetonu?

Wszystkie prace budowlane które są wykonywane przez naszych pracowników robią się operatywnie i kończą się w określonym terminie. Przy tym my mamy niezbędny sprzęt i narzędzia. Dlatego my jesteśmy w stanie zrealizować jakiekolwiek zadanie.

Osobno musimy zaznaczyć że wartość budowy domu z gazobetonu pod klucz w naszej firmie jest niższa niż u innych firm budowlanych co potwierdzają wdzięczne opinie naszych klientów.

Wyjątkowe doświadczenie.

Liczby, z których jesteśmy dumni:

Opracowanych projektów

Zbudowanych domów

Lat doświadczenia

Mówią o nas

Ewelina Stepnicka

Zwróciliśmy się do Gregory House, nie wiedząc dokładnie, czego potrzebujemy. Dziękuję zespołowi: opowiedzieli wszystko, wyjaśnili, pokierowali, doradzili, jak oszczędzać bez szkody. W rezultacie zleciliśmy opracowanie działającego projektu domu, który niedawno otrzymaliśmy i planujemy wybudować latem.

Serhii Bahrii

Zamówiłem w tej firmie dom z pustaka ceramicznego. Ile czasu mieszkamy - jesteśmy ciągle zadowoleni: ciepło, przytulnie, wygodnie. Jednocześnie dom powstał zaskakująco szybko. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

Agata Szymańska

Witam, Gregory House! Dziękujemy za profesjonalizm, czyli zrozumienie czego chce klient i perfekcyjną realizację każdego życzenia w najdrobniejszym szczególe. Polecał cię znajomym.

Kamil Wojciechowski

Zamówiłem projekt przyszłego domu w "Gregory House". Byłem pod wrażeniem swobodnej formy komunikacji i tego, że moje życzenia zostały zrozumiane w pół słowa. Wynik też nie był rozczarowujący, już sobie wyobrażam, jak będzie wyglądać w rzeczywistości. Buduj również z tą firmą.

Kontakt

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
Główne biuro: Warszawska 43/208,
61-028 Poznań

+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
+48 570066207
info@gregoryhouse.pl

Kontakt
KONTAKT
+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
+48 570066207
info@gregoryhouse.pl