Etapy budowy domów

Stan surowy – stan deweloperski – stan „pod klucz”

Świadczymy pełen zakres usług – od projektu i przygotowania działki aż po budowę nowoczesnego domu energooszczędnego „pod klucz”.

Budowa domu „pod klucz”

Na czym polega budowa „pod klucz”?

Budowa domu „pod klucz” oznacza pełen komplet prac budowlanych – od opracowania projektu po jego kompleksową realizację. W efekcie otrzymują Państwo dom gotowy do zamieszkania. Budowa domu „pod klucz” obejmuje opracowanie projektu domu, prace geodezyjne, ułożenie komunikacji inżynierskiej, wylewanie fundamentów, wznoszenie ścian i ścianek działowych, wykonanie podłogi oraz montaż pokrycia dachowego, pełną izolację domu, okablowanie systemów komunikacyjnych, takich jak: kanalizacja, wodociągi, ogrzewanie, energia elektryczna, a także wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe, montaż instalacji sanitarnych, oświetlenia, a nawet mebli, jeśli i taki punkt przewiduje umowa. Jeśli planują Państwo budowę domu energooszczędnego „pod klucz” w Poznaniu lub okolicach, a także w innych zakątkach Polski, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Korzyści z budowy domu „pod klucz”

  • Oszczędność energii i czasu – ponieważ budowa domu „pod klucz” odbywa się określonymi w umowie etapami, wykluczone są przypadki przestojów.
  • Przewidziany efekt – po zakończeniu budowy domu „pod klucz” otrzymają Państwo dokładnie to, co zostało zatwierdzone w projekcie. Na etapie projektowania szczegółowo omówimy każdy detal realizacji projektu.
  • Jakość wykonania – nasz zespół składa się wyłącznie z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy korzystają tylko ze sprawdzonych materiałów.
  • Gwarancja – podpisujemy umowę, która jasno określa wszystkie obowiązki, materiały i warunki budowy domu „pod klucz”.

Budowa domu do stanu deweloperskiego

Na czym polega budowa domu do stanu deweloperskiego?

Stan deweloperski to przedostatni etap budowy domu. Dom w stanie deweloperskim jest przygotowany do dekoracji wnętrz i wdrożenia rozwiązań projektowych w poszczególnych pomieszczeniach domu.

Oznacza to, że ściany domu są już otynkowane, a cała komunikacja inżynierska ułożona – zainstalowano prąd, hydraulikę, ogrzewanie, wszystkie okna oraz drzwi. Zrealizowane są także prace zewnętrzne, takie jak montaż drzwi wejściowych i dachu, izolacja i dekoracja elewacji.

Dla kogo stan deweloperski będzie najlepszym rozwiązaniem?

Budowa do stanu deweloperskiego będzie odpowiednim rozwiązaniem np. dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na projekt wnętrza lub nie mają w tej chwili możliwości finansowych, by zlecić aranżację pomieszczeń. Warto pamiętać, że chociaż cena budowy domu w stanie deweloperskim jest względnie niższa niż koszt budowy „pod klucz”, to jednak taki dom wymaga jeszcze prac wykończeniowych. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać informację, jaka będzie cena budowy 1 m2 domu w stanie deweloperskim, prosimy o kontakt. Nasza firma chętnie odpowie na każde Państwa pytanie.

Budowa domu w stanie surowym

Na czym polega budowa domu w stanie surowym?

Budowa domu w stanie surowym to zawsze główny etap budowy domu, który obejmuje wylanie fundamentów, wzniesienie ścian, położenie podłogi i dachu. Z tych elementów powstaje konstrukcja domu. Dużą część kosztów całej budowy pochłania właśnie ten etap budowy.

Niezwykle istotne jest odpowiedzialne podejście do wyboru dewelopera, ponieważ budowa domu do stanu surowego to podstawa energooszczędnego i niezawodnego budynku. Warto na tym etapie wybierać materiały wysokiej jakości i dokładnie przestrzegać technologii budowlanych i norm.

Jaki jest koszt budowy domu w stanie surowym?

Błędem jest myślenie, że dom w stanie surowym jest prawie gotowy do zamieszkania. Pozostaje jeszcze do wykonania dekoracja zewnętrzna i wewnętrzna domu, a przede wszystkim wylanie podłogi i poprowadzenie wszelkiej komunikacji. Cena budowy domu do stanu surowego zależy przede wszystkim od cech działki. W związku z tym zarówno rodzaj fundamentu, jak i technologia budowy dobierane są w zależności od ukształtowania terenu. Jeśli na terenie budowy znajdują się wzniesienia lub gleba ma słabe właściwości nośne, należy wybrać głębszy i bardziej złożony rodzaj fundamentu, co z kolei wpływa na koszt oraz czas budowy. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać informacje na temat cennika robocizny budowy domu w stanie surowym lub kosztów ogólnych, prosimy o kontakt z naszą firmą.

Budowa domu do stanu „zero”

Na czym polega budowa domu do stanu „zero”?

Budowa domu do stanu zerowego obejmuje prace, które należy wykonać przed rozpoczęciem budowy domu, a mianowicie: prace geodezyjne, wyrównanie terenu, kopanie i wylewanie fundamentu, układanie rur wodociągowych w fundamencie, prace odwadniające i izolacyjne. Niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie terenu przed rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalnego. Dużą wagę przywiązuje się do warunków naturalnych, ukształtowania terenu i składu gleby. Wszystko to wpływa na wybór rodzaju fundamentu i niezawodność przyszłego domu. Ogólnie rzecz biorąc, bez przygotowanego terenu nie można rozpocząć prac budowlanych. Jeśli chcą Państwo uzyskać informacje na temat kosztów budowy domu do stanu „zero”, prosimy o kontakt z naszą firmą.

Dlaczego warto zdecydować się na budowę domu szkieletowego „pod klucz”?

Nie bez powodu domy szkieletowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Budowa domów szkieletowych jest wielokrotnie szybsza niż standardowe wznoszenie budynków. Proces budowy domu szkieletowego „pod klucz” trwa średnio od jednego do trzech miesięcy – w zależności od wielkości i złożoności projektu, przy czym jakość i trwałość takich domów nie ustępują tradycyjnym technologiom. Najbardziej opłacalne jest oczywiście zamówienie budowy domu szkieletowego „pod klucz”. Wybierając jedną firmę budowlaną do wykonania całego zakresu prac budowlanych, klient nie musi już niczym zaprzątać sobie głowy. Pozostaje tylko okresowe monitorowanie procesu i – po zakończeniu budowy – odebranie domu gotowego do użytku.

Dodatkowe korzyści z budowy domu szkieletowego „pod klucz”

Technologia budowy domu szkieletowego – dzięki niewielkiej wadze paneli – eliminuje konieczność budowania masywnego fundamentu, co pozwala znacznie oszczędzić czas i pieniądze niezbędne do realizacji projektu. Do produkcji paneli wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości naturalne materiały, które nie szkodzą mieszkańcom takiego budynku i otaczającemu je środowisku naturalnemu. Ostateczna cena domu szkieletowego zależy od całkowitej powierzchni obiektu, charakterystyki obszaru, złożoności projektu, rodzaju fundamentu i materiałów budowlanych oraz okresu prac instalacyjnych.

Kontakt

GDZIE NAS ZNALEŹĆ?
Główne biuro:
62-070 Dąbrówka k/Poznania
ul. Widok 11
+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
info@gregoryhouse.pl
Kontakt
Natalia
+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
info@gregoryhouse.pl