Technologie

Budowa domu z bloku ceramicznego

Bloki ceramiczne to jest nowoczesny materiał high-tech. Dlatego budowa z pustaka ceramicznego jest zawsze popularną usługą świadczoną przez naszą firmę Gregory House.

Najpopularniejszy typ domu z cegły ceramicznej

 

Nasza firma Gregory House zobowiązuje się do wykonania prac o dowolnej skali ciężkości. Zwykle budujemy domy z bloku ceramicznego od 100 m². Budowa takiego planu budynków odbywa się w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie używamy wyłącznie certyfikowanych i wysokiej jakości materiałów, które mogą zapewnić budynkowi niezawodność, trwałość i dobry wygląd.

Budowa domu z pustaka ceramicznego: cechy materiału 

 

Ten ekologiczny materiał budowlany wykonany z wysokiej jakości gliny z późniejszym wypalaniem pozwala na tworzenie tak ekologicznych konstrukcji, jak dom z pustaka ceramicznego. Bloczki ceramiczne w przeciwieństwie do cegieł są większe i mają współczynnik pustki.

Decydując o tym, jaki będzie przyszły dom, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie zalety i wady materiałów budowlanych. Na rynku pojawiły się ostatnio bloczki ceramiczne, a dyskusje na temat zalet i wad tego materiału są aktywnie prowadzone wśród profesjonalistów i konsumentów.

Budowa domu z pustaka ceramicznego, dzięki materiałowi, ma następujące zalety:

 

 •  Ze względu na fakt, że wielkość bloków jest kilkukrotnie zwiększona w porównaniu do standardowych rozwiązań, proces projektowania i wznoszenia budynków przebiega znacznie szybciej. Oszczędza też dużo pieniędzy, jeśli potrzebujesz dom do 100 m² z pustaka ceramicznego.
 • Zwiększona pustka bloków ceramicznych wpływa na średnią gęstość cegieł. Budowanie z pustaka ceramicznego znacznie zmniejsza wagę budowanej konstrukcji tym samym zmniejsza koszty wznoszenia droższego mocniejszego fundamentu.
 • Dom murowany z pustaka ceramicznego, pozwala na budowę domu energooszczędnego. Ściślejsze dopasowanie zapewniane przez system kalenicowy znacznie zmniejsza występowanie szczelin między blokami.

Budowa domu z pustaka ceramicznego: cena i główne rodzaje

 

Jeśli interesuje Cię, ile kosztuje dom z pustaka ceramicznego, musisz wiedzieć, że pustak ceramiczny jest stosunkowo drogim materiałem budowlanym. Bez względu na cenę domy z pustaka ceramicznego cieszą się dużą popularnością na rynku nieruchomości.

W każdej chwili możesz dowiedzieć się więcej o tym, ile będzie kosztować dom energooszczędny z pustaka ceramicznego, kontaktując się ze specjalistami Gregory House.

Technologia budowy domu z pustaka ceramicznego

Układanie bloczków ceramicznych ma wiele subtelności, które należy wziąć pod uwagę podczas budowy. Niewłaściwie ułożone bloki znacząco wpływają na wytrzymałość przyszłego domu. Dlatego technologia budowy domu z pustaka ceramicznego wykonywana jest przez naszych specjalistów tak dokładnie i profesjonalnie, jak to tylko możliwe.

Należy pamiętać, że budowa murów z pustaka ceramicznego może odbywać się bezpośrednio na placu budowy lub w hali produkcyjnej z późniejszym transportem gotowej ściany na plac budowy. Ta technologia „gotowych ścian” ma szereg zalet – skraca czas budowy domu, zmniejsza koszty, zaprawa murarska jest wyrabiana i nakładana automatycznie i ma jednakową grubość, taką samą dla wszystkich murów.

Budowanie z pustaka ceramicznego – opinie fachowców:

 • Niedopuszczalne jest stosowanie zwykłej podsypki cementowo-piaskowej, ponieważ ma ona inne właściwości cieplne z bloczkami ceramicznymi, w końcu nieuchronnie wpłynie to na obniżenie efektywności energetycznej domu.
 • Zaprawa nie powinna spływać do komórek pustaków ceramicznych, zapychając je, ponieważ dom murowany z pustaka ceramicznego będzie miał niskie właściwości termoizolacyjne. Aby temu zapobiec, roztwór powinien być gęsty, a między cegłami wskazane jest ułożenie siatki.
 • Pod dom do 100 m² z pustaka ceramicznego można układać pustaki ceramiczne na dwa sposoby – bez wypełniania szwów pionowych, łączenie ich tylko za pomocą systemu rowków kalenicowych oraz z wypełnieniem cienką warstwą roztworu bocznych szwów.
Wyjątkowe doświadczenie.

Liczby, z których jesteśmy dumni:

Opracowanych projektów

Zbudowanych domów

Lat doświadczenia

Mówią o nas

Ewelina Stepnicka

Zwróciliśmy się do Gregory House, nie wiedząc dokładnie, czego potrzebujemy. Dziękuję zespołowi: opowiedzieli wszystko, wyjaśnili, pokierowali, doradzili, jak oszczędzać bez szkody. W rezultacie zleciliśmy opracowanie działającego projektu domu, który niedawno otrzymaliśmy i planujemy wybudować latem.

Serhii Bahrii

Zamówiłem w tej firmie dom z pustaka ceramicznego. Ile czasu mieszkamy - jesteśmy ciągle zadowoleni: ciepło, przytulnie, wygodnie. Jednocześnie dom powstał zaskakująco szybko. Jesteśmy bardzo wdzięczni.

Agata Szymańska

Witam, Gregory House! Dziękujemy za profesjonalizm, czyli zrozumienie czego chce klient i perfekcyjną realizację każdego życzenia w najdrobniejszym szczególe. Polecał cię znajomym.

Kamil Wojciechowski

Zamówiłem projekt przyszłego domu w "Gregory House". Byłem pod wrażeniem swobodnej formy komunikacji i tego, że moje życzenia zostały zrozumiane w pół słowa. Wynik też nie był rozczarowujący, już sobie wyobrażam, jak będzie wyglądać w rzeczywistości. Buduj również z tą firmą.

Kontakt

GDZIE NAS ZNALEŹĆ
Główne biuro: Warszawska 43/208,
61-028 Poznań

+48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
+48 570066207
info@gregoryhouse.pl

Zamów wycenę przyszłego domu.Doradzimy również w wyborze technologii.

Nasi specjaliści udzielą Ci wszystkich niezbędnych informacji.

  Kontakt
  KONTAKT
  +48 452366430 (WhatsApp, Telegram)
  +48 570066207
  info@gregoryhouse.pl